25.10.2014 VOKD Poruba A - Nový Jičín A

 

WATERLOO

TJ VOKD PORUBA A - TJ NOVÝ JIČÍN A  7 : 1

Průměrné výkony domácích stačily na pohodlné vítězství v utkání 6. kola krajského přeboru, ve kterém jsme 25. října 2014 zavítali na čtyřdráhu do Poruby jako hosté místního A družstva. Nutno říct, že debakl, který jsme utrpěli, jsme si způsobili sami nejedním výkonem, který by zasloužil pokutu i v okresním přeboru. Na drahách jsme obecně působili jako parta malých bezradných dětí, které se teprve kuželkářskému sportu učí.

To nejlepší na začátek – tato myšlenka byla v našem družstvu uplatněna podruhé za sebou - a podruhé se nesetkala s úspěchem.

Na první pár drah nastoupil Radek Škarka, který začal svůj souboj famózně a prvních 10 hodů hrál s průměrem 7 kuželek. Pak však zřejmě vyhodnotil, že bude lepší příliš na sebe neupozorňovat a výrazně zvolnil, čímž soupeře pustil do docela těsného kontaktu. Protože se však domácímu zcela nevyvedla dorážková hra, ztrácel po ní 26 kuželek a byl střídán. Radek si však i proti novému soupeři věděl rady a i když se trochu trápil chybami ve druhé dorážce, pohodlně, byť s nevýrazným číslem, si dokráčel pro očekávaný bod za výhru. Jak se ukázalo později, byl to zároveň náš bod poslední.

V souběžně hraném duelu se v našem dresu předváděl v minulém kole odpočívající Michal Pavič, jehož soupeř se ukázal v jiné formě než oba Radkovi sparingpartneři. Michal si musel připadat, že někde chytil klíště, protože tak nějak se ho soupeř držel ve hře do plných, aby se mu už v úvodu dorážky utrhnul a upaloval k poločasovému vítězství. Michal věděl, že ztráta 11 kuželek nic neznamená a my za jeho zády věděli, že přijde jeho drtivý tlak a zisk dalšího bodu. Bohužel jediné, co Michal předvedl nadstandardního, byly jeho 4 chyby. A výsledek? Porážka o 4 kuželky v souboji majorů obou celků.

Na rozdíl od naší první dvojice, která v souhrnu vyhrála o 25 kuželek, druhá formace o 103 kuželek zaostala a bylo celkem jasné, že dnes nám tady pšenka nepokvete. Zatímco soupeř Libora Jurečky musel pro svou těsnou výhru vynaložit obrovské úsilí, neboť Libor i přes tragických 11 chyb statečně bojoval až do samotného závěru, na prvním páru drah si soupeř Radka Chovance musel připadat jako výherce Lotynky, protože ať hodil co hodil, vždy svůj náskok na Radka navýšil. Tomu se absolutně nedařilo, koule jakoby měly svou hlavu a chodily, kam se jim zamanulo. 144 nebylo Radkovo běžné číslo po hře do plných, ale až po 45 (!) hodech. Poločasová porážka o 42 byla i díky 6 chybám domácího hráče docela mírná. Po zákonitém střídání zaujal Radkovo místo Ján Pelikán, ale kromě postoje ve výchozím postavení se na dráze vůbec nic nezměnilo. Stejné hody, stejné chyby, stejná mizérie, porážka o 54 kuželek.

Jak můžou takhle blbě hrát? divila se Iva Volná, ale jen do té doby, než na stejných drahách vyprodukovala dokonce 15 chyb v dorážce a podruhé za sebou dostala naloženo přes 30 kuželek. A to soupeř hrál evidentně při zdi a dovolil si rovněž 10x minout kuželku. Ivu od větší pohromy zachránily vcelku solidní náhozy do plných, 90 v dorážce však dnes nedokázal nikdo jiný…

Aby našich trapností nebylo málo, vytáhli jsme z rukávu ještě eso na závěr. 14 chyb, 245 do plných, negativní osobáček v celkovém náhozu a porážka o 71 kuželek, to byl „výkon“ Jiřího Madeckého, který snad ani nepotřebuje další komentář.

Celkem 66 chyb, suverénně nejnižší nához týmu, jedna upocená individuální výhra. A to jsme jeli v téměř nejsilnějším složení.

Nicméně: je to porážka z venkovního utkání, to není nic mimořádného pro vývoj tabulky. Pokud začneme znovu vyhrávat doma a jednou přivezeme body z výjezdu, bude zase dobře. Uvidíme, jaké závěry pro příští kolo vyvodí vedoucí družstva.

 

Výsledky jednotlivých hráčů:

DOMÁCÍ – HOSTÉ

Basta/Skopal 377Škarka 406

Míka 425- Pavič 421

Oravec 418Chovanec/Pelikán 322

Žídek 417- Jurečka 410

Mrkvica 407Volná 372

Hrabec 414Madecký 343

 

MAJOR:                                           ČULIBRK:

 

 

 

 

 

 

 

JM


Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online