18.10.2014 Nový Jičín A - Bohumín B

 

PŘES SLUŠNÝ NÁHOZ TĚSNÁ PORÁŽKA

TJ NOVÝ JIČÍN A – TJ SOKOL BOHUMÍN B  3 : 5

Sice bez bolavého Michala Paviče, ale i tak s poměrně silnou sestavou jsme 18. října 2014 chtěli na domácích drahách zapomenout na poslední nezdar v Sedlnici a uhájit domácí neporazitelnost, což je povinnost toho, kdo chce v soutěži setrvat i pro další sezónu.

Radek Škarka hned v úvodu ukázal, jak na to. Předvedl bezchybnou hru, soupeře porazil poměrně přesvědčivě na obou drahách a nabídl spoluhráčům relativně luxusní náskok 41 kuželek.

Naprosto shodný výkon do plných, ale o 7 chyb více než soupeř, to byl hlavní ukazatel rozdílu skóre po polovině utkání, do kterého nastoupil Jiří Madecký a prohrával o 34 kuželek. S výměnou drah přišel pokus o malý zázrak. V plných Jiří stáhl i přes velmi dobrý výkon soupeře 5 kuželek a hned v úvodu dorážky získal díky soupeřovým chybám náskok celé devítky. Jenže soupeř bohužel nástup včas zachytil a s přehledem si svůj bod za výhru uhlídal.

Po dvoustovkových náhozech obou účastníků třetího souboje se ve druhé polovině začalo odehrávat zajímavé drama. Zatímco soupeřka nemohla trefit první kuželku, Libor Jurečka, který hájil naše barvy, ji trefoval neomylně. Výsledkem byla jeho porážka v plných za nevýrazných 129 kuželek. V dorážce už prvními čtyřmi hody ztrátu smazal, ale pak jakoby se zastavil. Sice lépe otvíral, ale také více chyboval a 5 hodů před koncem nebylo nic rozhodnuto. Při náskoku 6 kuželek stály před Liborem i soupeřkou ve 48. hodu všechny kuželky – Libor shodil 8, soupeřka 7 a – bylo hotovo. Podruhé se ujímáme vedení.

Ve čtvrté rundě na sebe narazily dvě dámy a jejich vzájemný souboj byl od začátku velice vyrovnaný. Na sražení první devítky v dorážce potřebovala Iva Volná celých 6 hodů, soupeřka však ještě o jeden více. Při oboustranně průměrné dorážce byla Iva šťastnější a půlku vyhrála o 10 kuželek. Po 70. hodu byl stav znovu vyrovnaný, jenže pak soupeřka zabrala, po plných už byla ve vedení a hlavně v laufu. V dorážce předvedla doslova spanilou jízdu a Ivě utekla o parník. Znovu je vyrovnáno, ale poprvé zaostáváme v celkovém počtu sražených kuželek.

 Radek Chovanec předvedl na dráze č. 1 výborný výkon korunovaný bezchybným zápisem v dorážce, z čehož rezultovalo 215sražených kuželek a vedení o 18. Druhou polovinu pak zahájil ještě excelentněji – 7 hody srazil 50 kuželek. Jenže další 2 hody mu přispěly pouze 5 kuželkami a Radek začal vyklízet pozici suveréna, čímž dovolil soupeři přiblížit se na pouhé 3 kuželky.  V úvodu dorážky přišly první chyby jako potvrzení nejistoty, pak si však srovnal hlavu a v relativní pohodě si dokráčel pro osobáček a důležité vítězství.

Zisk bodů za celkovou výhru měl potvrdit Jan Pospěch, který na soupeře vskutku nastoupil impozantně a velice rychle získal docela výrazný náskok. Jenže soupeř se sice rozehrával pomaleji, ale o to účinněji a začal Honzovi přitahovat šrouby. Plné ještě Honza vyhrál, v dorážce však působil jako úplně někdo jiný. Slaboučkých 45 kuželek při pouhých 2 chybách jej uvrhlo do velmi nevýhodné pozice hráče, který MUSÍ.  Druhá hra do plných přinesla stejný obrázek jako ta první. Honza si rychle vybudoval náskok, ale stejně rychle o něj přišel. Dorážku soupeř začal překvapivě 4 chybami na levou dámu a pozval našeho suveréna zpátky do hry. Ten výzvu přijal a skóre vyrovnal. Hostující hráč se však rychle vzpamatoval a osud utkání vzal pevně do svých rukou. Honza závěr utkání tak trochu nezvládl, bod nezískal a na vlastní kůži poznal, jaké je to být čulibrkem.

 

 

Výsledky jednotlivých hráčů:

DOMÁCÍ– HOSTÉ

Škarka436– Stuš 395

Madecký 404– Piska 442

Jurečka407– Vichrová  400

Volná399 – Péli 437

Chovanec419– Klus 389

Pospěch 396 – Krajčí 409

 

MAJOR:                                           ČULIBRK:

 

 

 

 

 

JM

 

 


Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online