10.10.2014 Sedlnice B - Nový Jičín A

 

LEKCE OD SEDLNICKÝCH AMAZONEK

TJ SOKOL SEDLNICE B - TJ NOVÝ JIČÍN A  6 : 2

Letos máme družstvo natolik silné, že si můžeme dovolit uvolnit Ivu na párty a Libora prostě nenapsat do soupisky k utkání. 10. října 2014 jsme sice věděli, že v Sedlnici to nebude žádný med, ale to co se tam dělo, s tím jsme zcela určitě nepočítali.

„Kam se poděla sedlnická „sypačka“?“ jsme se ptali, když se rozběhlo první zápolení, k němuž nastoupila naše jednička Michal Pavič. Ani domácí, ani náš borec totiž nepředváděli to, co jsme očekávali. Na jindy padavých drahách to prostě nepadalo, ale naštěstí trápení našeho reprezentanta bylo trochu menší, a tak Michal i přes soupeřovo střídání díky standardní dorážce uhrál alespoň 400 a přinesl týmu první bod a náskok 37kuželek.

Jiří Madecký šel všem i sám sobě dokázat, že to přece jen v Sedlnici padá, a že u předcházející trojice šlo pouze o nečekané výpadky. Ovšem nához 374 kuželek se třemi chybami v dorážce mu přinesl kruté procitnutí. A aby toho nebylo málo, soupeřka mu ukázala, jak se to má hrát a nadělila mu 47 kuželek. Zejména trapný nához do plných přinesl Jiřímu nejhorší výsledek na místní střelnici v jeho krátké kariéře.

V minulém kole předvedl nečekaně dokonalý výkon Ján Pelikán, a tak dostal zákonitě šanci i nyní, když byl zařazen do souboje s papírovou domácí jedničkou. Při nástupu na dráhu si věřil a sliboval, že pomůže udělat něco s výsledkem. V poločase dostal 21, ve druhém pak dokonce 42 kuželek a pomohl – rozhodnout celý zápas. Přitom se mu nedá upřít snaha, ale ta na strojově hrajícího soupeře tentokrát prostě nestačila.

I přes nepříznivý vývoj utkání jsme však stále věřili v lepší výsledek a velké naděje jsme vkládali do Evy Telčerové, která se postavila proti nevyzpytatelné domácí juniorce. Eva ze začátku držela se soupeřkou krok, avšak soustředění na každý hod ji stálo spoustu času. Ten jí pak chyběl v závěru dorážky, což mělo za následek pět rychlých po sobě jdoucích minel a značnou ztrátu 44 kuželek. Soupeřka i po výměně drah posílala svým specifickým obloukem koule neomylně tam, kam chtěla a výsledkem jejího „šavlového tance“ byl nejvyšší nához večera a definitivní potvrzení vítězství domácího celku.

Dosud všichni naši hráči vyšuměli na dráze č. 1. Jediný, komu se tam podařilo uhrát normální výsledek do plných, byl Jan Pospěch. To však až poté, co těsně prohrál první polovinu zápasu, když na soupeřku nestačil ani v plných ani v dorážce. Po druhých plných se však dostal do vedení a zdálo se, že je na dobré cestě ke zdárnému konci. Jenže v dorážce jsme pochopili, kdo je tady doma a náš „major“ odešel z drah s nulou, jako už tři spoluhráči před ním.

V posledním duelu, do kterého za nás nastoupil Radek Škarka (poté, co pozorně nastudoval úspěšný styl domácích), už šlo jen o možnou kosmetickou úpravu celkového výsledku. K té nakonec došlo po Radkově nepříliš přesvědčivém výkonu, zejména pak na dráze č. 1 (to je divné), ale podobně jako v první dvojici Michal měl to štěstí, že soupeř byl naprosto neškodný. Radkovi to dnes prostě nepadalo, a co víc, on výjimečně ani netrefoval.

Utržili jsme nečekaně vysokou porážku o 156 kuželek, z toho plných 146 zařídily 3 (tři) domácí Amazonky. Zatracený ženský pokolení…

Jsem zvědav, jak se z toho oklepeme a jak zvládneme další těžký duel na domácích drahách proti bohumínským.

 

Výsledky jednotlivých hráčů:

DOMÁCÍ – HOSTÉ

Mrkvica/Brejcha 363 – Pavič 400

Tobolová 421- Madecký374

Kletenský 433Pelikán370

Sobotíková 446- Telčerová361

Janyšková 424Pospěch 411

Juřica 381 – Škarka 396

 

MAJOR:                                           ČULIBRK:

 

 

 

 

 

 

JM

 

 

 

 


Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online