20.9.2014 TJ Frenštát - TJ Nový Jičín A

 

MARODKA NÁM VZALA BODY

TJ „PETR“ FRENŠTÁT A - TJ NOVÝ JIČÍN A  5 : 3

Uctěním památky Zdeňka Michny, zakladatele místního oddílu, začalo 20. září 2014 utkání 2. kola KP, k němuž jsme zavítali do Frenštátu pod Radhoštěm.

Podle jmen sice v nejsilnějším možném složení, ale ve skutečnosti značně oslabení (nemoci a zranění postihly hned 5 hráčů sestavy) jsme nebyli v roli favorita, přesto jsme tajně doufali v možný úspěch a navázání na výsledek z 1. kola.

V našich barvách rozehrál utkání Jan Pospěch, jeden z mála zdravých. A hned od začátku se potýkal jak s těžkým soupeřem (vloni od něj dostal naloženo 39 kuželek), tak s vlastní přesností, která mu přinesla pouhých 191 kuželek po 50 hodech a ztrátu 45 na soupeře. Po změně drah se situace obrátila, domácí borec začal chybovat a Honza ztrátu postupně smazával. V celkovém součtu však prohrál o 14 kuželek.

První z nuceně hrajících marodů, Jiří Madecký, vyfasoval rovněž velmi těžkého soupeře. Ten se však dnes nenacházel ve své obvyklé formě, což našemu hráči velmi usnadnilo situaci a i přes 8 chyb (to letos určitě nebude jeho norma), si pohodlně dokráčel pro cenné vítězství.

Třetí pár na drahách přinesl souboj týmových jedniček. Michal Pavič byl o malinko přesnější v první hře do plných a při shodné dorážce si do 2. poločasu nesl náskok 10 kuželek. Po změně drah se náskok sice brzy ztratil, ale na rozdíl od domácího borce Michal zopakoval pěknou dorážku a přinesl našim barvám druhý bod za výhru o 20 kuželek.

Na nejslabšího hráče domácích byl nasazen další z marodů, Libor Jurečka, který měl poté, co jsme eliminovali dva ze tří lepších v domácí sestavě, přinést další výhrou družstvu klid do koncovky. Libor však zjevně nebyl ve své kůži a, jak sám na konci prohlásil, neměl dva stejné hody. Výsledkem bylo slaboučkých 350 kuželeka porážka o 63. Při srovnaném skóre 2 : 2 najednou prohráváme o 37kuželek.

Při svalových problémech Ivy Volné dostala šanci reprezentovat ženské pokolení Eva Telčerováa úkol měla jediný – udržet pevnou ruku a nervy a jakkoli zvítězit. Jen tak jsme ještě mohli pomýšlet na bodový zisk z utkání. Eva však v první sérii hodů předvedla stejný výkon jako dříve Jan Pospěch a stejně jako on v polovině na soupeře ztrácela. Po změně drah Eva nepřizpůsobila své hody sbíhavosti dráhy a spousta jí vypuštěných koulí skončila mimo střední kuželku. Důsledkem této nepřesnosti její skóre narůstalo velmi pomalu, zato její ztráta na soupeře velmi rychle. Na konci pak byla druhá o 34 kuželek a o vítězi celého utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Konečný výsledek už jen kosmeticky upravil Radek Škarka, který soupeři dovolil držet krok celé tři čtvrtiny zápasu. Závěrečnou dorážku však proměnil ve svou exhibici a zvítězil rozdílem třídy, když celkovou ztrátu družstva stáhl ze 71 na 24 kuželek.

Troufám si tvrdit, že nebýt tak výrazně zasaženi marodkou, vyhráli bychom i svůj druhý zápas. Leč kdyby – chyby. Nezbývá, než se pořádně zotavit a připravit se na další souboje ve vyrovnané soutěži.

 

Výsledky jednotlivých hráčů:

DOMÁCÍ – HOSTÉ

Bábíček 425Pospěch 411

Kučera 389 - Madecký 409

Petr L. 413Pavič 433

Petr Jiří/Binek 413- Jurečka 350

Bordovský 400Telčerová 366

Petr Jar. 399 – Škarka 446

 

MAJOR:                                                       ČULIBRK:

 

 

 

 

 

 

JM

 

 

 


Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online