12.9.2014 Nový Jičín A - Unie Hlubina B

 

JIŽ TRADIČNĚ DRAMA ZAKONČENÉ REKORDEM KUŽELNY

TJ NOVÝ JIČÍN A – UNIE HLUBINA B  6 : 2

Nové kuželky, nové dresy, nové složení družstva, nový systém bodování = nová sezóna... S očekáváním a trochu s obavami, jak to bude padat s novými kuželkami nejen nám, ale i soupeři, jsme nastoupili v pátek 12. září 2014 k prvnímu duelu nového ročníku KP proti Unii Hlubina.

A už úvodní duel naznačil, že by to padat mělo. Právo prvního hodu obdržel Jiří Madecký a nezačal úplně špatně. Jenže soupeř se jevil ve velmi dobré pohodě a po shodném náhozu do plných udržel naději i po dorážce, kterou díky jedné chybě navíc prohrál o 9 kuželek. Po změně drah vyrovnaný souboj pokračoval – po 75. hodu ztrácel domácí hráč jednu kuželku. O zisku prvního bodu nakonec tedy rozhodla až závěrečná dorážka, která jednoznačně vyzněla ve prospěch hostujícího borce s 80 sraženými kuželkami, zatímco Jiří nešťastně otvíral středem, což i přes přesné dohozy na úspěch nemohlo stačit.

Radek Chovanec začal do plných, jak jsme si již zvykli, tedy dobře, ale vydrželo mu to pouhých 10 hodů. Pak ztratil přesnost a dovolil soupeři vyrovnat stav. O to přesnější hru však Radek předvedl v dorážce, kterou zahrál bez chyby a odpor soupeře zlomil. Při předem naplánovaném střídání jej nahradila Eva Telčerová, zkušená ligistka, která se uvedla v herní pohodě a rozehranou partii dotáhla do úspěšného konce – i díky 7 chybám soupeře na pravého sedláka.

Druhá posila družstva, Iva Volná, bojovala nejen s vlastní nervozitou, ale rovněž se silným soupeřem. Iva však svým nasazením obě překážky překonala a po shodné dorážce se soupeřem díky trochu lepší hře do plných šťastně svůj duel dotáhla k výhře, čím přivedla družstvo do průběžného vedení 2 : 1.

Druhou polovinu domácího družstva již tvořili těžkými boji ostřílení borci. První z nich, Libor Jurečka, svedl podobně jako předchozí hráči velmi vyrovnaný souboj, jehož první polovinu vyhrál o pouhé 2 kuželky (v dorážce), aby ve druhé polovině prohrál plné o jedinou kuželku. Podobně jako v prvním utkání dne se i nyní rozhodovalo v závěrečné dorážce, ve které se ani jednomu ze soupeřů nijak zvlášť nedařilo otvírat, ale hostující hráč byl nakonec přece jen o 3 kuželky šťastnější a vyrovnal průběžný stav na 2 : 2.

Soupeř Jana Pospěcha hrál do plných rychle a přesně. Výsledkem bylo 157 sražených kuželek, ale Honza velmi zkušeně kontroval, když jich srazil 160!! Oboustranně nevýrazná hra v dorážce pak přinesla lehký náskok našemu hráči. O výsledku duelu rozhodla situace ve druhé dorážce, kdy 81. hodem otevřel hostující hráč osmičkou, aby pak udělal nepochopitelných 5 chyb na levou dámu. A i když po jejím doražení přišla hodovka, Honza už se dohnat nenechal.

Celkovou první výhru sezóny měl potvrdit Michal Pavič, ten se však na drahách neskutečně trápil, výsledkem čehož byl podprůměrný nához do plných na obou drahách. Michal si však vše vynahradil v dorážce, nejlepší toho dne, kterou soupeři prakticky nedal šanci. Ten navíc zopakoval trápení svého předchůdce s levou dámou, na kterou vyházel bez zásahu rovněž 5 koulí.

Mít v družstvu čulibrka s náhozem 399 není špatné. 26 chyb v součtu všech hráčů také není k zahození. Dvě vítězné premiéry nových členek družstva potěší. Nához 2 513 kuželek jsme doma dlouho nezaregistrovali. 2 body za výhru po čtyřech velmi vyrovnaných soubojích musí přinést dobrý pocit a lehkou sebedůvěru do začátku sezóny. Je otázkou, zda nám vydrží i za týden po návštěvě Frenštátu.

 

Výsledky jednotlivých hráčů:

DOMÁCÍ– HOSTÉ

Madecký 425– Kyjovský 445

Chovanec - Telčerová 399 – Ferenčík 358

Volná 415– Grüner  402

Jurečka 405– Krompolc 407

Pospěch 438– Jančar 414

Pavič 431– Petrovič 368

 

MAJOR:                                           ČULIBRK:

 

 

 

 

 

JM

 


Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online