26.4.2014 Nový Jičín - VOKD Poruba B

~~KONEC DOBRÝ – VŠECHNO DOBRÉ
TJ NOVÝ JIČÍN A – TJ VOKD PORUBA B 14 : 2
K poslednímu utkání sezóny jsme 26. dubna 2014 sešli v kompletním složení, abychom si pojistili příslušnost ke krajskému přeboru a zdolali v domácím prostředí B tým Poruby. Kapitán neponechal nic náhodě a do základní sestavy nenasadil nevýrazného Jiřího Hradila, Jána Pelikána a – překvapivě i sebe.
Příležitost naopak dostali Jan Schwarzer z B družstva a Radek Chovanec, který měl potvrdit stoupající výkonnost.
Prvně jmenovaný rozehrál utkání proti silnému protivníkovi a v první půli vypadal na střídání, když v dorážce udělal 6 chyb a za soupeřem výrazně zaostával. Jenže od čtyřicátého hodu se Honza vzchopil, začal hrát precizně a dostal důvěru i do druhé půle. V ní soupeře jednoznačně přehrál a dotáhl svůj boj do vítězného konce.
Jan Pospěch srazil v první půli 200 kuželek, přesto za soupeřem zůstal pozadu. V polovině soupeř nečekaně vystřídal a Honza změny dokonale využil. Dvacátým hodem stav vyrovnal, po plných se ujal vedení a i přes nevýraznou hru v dorážce stejně jako jeho jmenovec nakonec slavil úspěch.
Jiří Madecký předvedl svou standardní hru na domácích drahách, ale i jeho soupeř bojoval, atak bylo skóre vyrovnané až do samého závěru utkání. O výsledku rozhodla až koncovka, ve které se Jiří dopustil dvou zbytečných chyb, což mu přivodilo těsnou porážku o 4 kuželky.
Přemotivovaný Libor Jurečka opět předvedl jeden ze svých nevyrovnaných výkonů a kupil chybu za chybou. Naštěstí se proti němu postavil naprosto odevzdaný soupeř, kterému dnes nešlo vůbec nic, a tak Libor, ač nepředvedl nic světoborného, nakonec slavil výhru s největším bodovým rozdílem.
Radek Škarka odehrál podobně jako Jiří Madecký velmi vyrovnaný zápas s houževnatým soupeřem a před poslední dorážkou vedl o pouhou 1 kuželku. V závěrečných 25 hodech však soupeř vypjatost souboje neustál, dopustil se 5 chyb a z duelu vyšel vítězně domácí matador.
Jako poslední se na dráhu postavil Radek Chovanec, který svou výtečnou hrou do plných zcela znechutil hru svému protivníkovi a i přes již tradiční nepřesnost v dorážení získal vedení o 20 kuželek. Ve druhé půli zopakoval výbornou hru do plných, ale i mizérii v dorážce, přesto svůj náskok v pohodě udržel a znovu si vylepšil osobní rekord.
Výhra na závěr sezóny určitě potěšila, stejně jako třetí nához přes 2 400 kuželek v řadě. Na konečné umístění to sice díky výsledkům ostatních zápasů nemělo vliv, ale sezónu jsme po přestálých problémech zakončili velmi důstojně.


Výsledky jednotlivých hráčů:
DOMÁCÍ – HOSTÉ
Schwarzer 398 – Hrabec 390
Pospěch 397 – Boháčik/Mrkvica 393
Madecký 411 – Mžik 415
Jurečka 392 – Žídek 358
Škarka 421 – Oravec 411
Chovanec 408 – Bezruč 388


JM

 

 

Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online