12.4.2014 Nový Jičín - VOKD Poruba A

~~PO NEŠŤASTNÉM ÚVODU STRHUJÍCÍ FINIŠ
TJ NOVÝ JIČÍN A – TJ VOKD PORUBA A 10 : 6
V letošní sezóně už moc příležitostí získat body nemáme, protože chybí pouhá dvě kola do konce. To si byli vědomi všichni hráči A družstva, když při záchranářských pracích přivítali 12. dubna 2014 na svých drahách silné A družstvo Poruby.
6. Chorvatský zabijačkový guláš
První tři chody soupeřům zjevně zachutnaly a, aniž by se museli nějak přemáhat, slupli je jak malinu. Ján Pelikán po velmi solidní hře v první půli a druhých plných nevydržel tempo a v závěrečné dorážce odpadl, jeho manko 14 kuželek se však jevilo pro další vývoj jako přijatelné.
Libor Jurečka si dnes vybral dorážkový den blbec, když po bezchybné první půli (i přes katastrofální otvírky) vyloženě zkolaboval ve druhé dorážce. Osudovým se mu stal levý sedlák, kterého Libor v přemíře snahy 9x (!!) minul, čímž prohrál o 11 kuželek.
Naše domácí jistota, Jan Pospěch, předvedl podobnou mizérii, jako v minulém kole Radek Škarka (nechtěl jsem to připomínat, ale to srovnání se prostě nabízí), což bylo pro všechny přítomné nemilým překvapením. Přes úpornou snahu a vynikající výkon ve druhé půli však na rozjetého a v klidu hrajícího soupeře tentokrát nestačil a my nečekaně, ale zaslouženě, prohráváme 0 : 6.
Věř a víra tvá tě uzdraví, říkávala babička. I přes nepříznivý vývoj někteří v herně věřili, že se s výsledkem dá ještě něco dělat, a to i přesto, že soupeřovi silnější hráči byli teprve na řadě. Hosté si byli téměř jisti vítězstvím, ale naše další tři chody z připraveného menu jim vyloženě nesedly.
Jiří Madecký s papírově silnějším soupeřem neměl co ztratit, a tak si v klidu hrál svou žensky pomalou hru, zatímco soupeř na vedlejší dráze do toho bušil ze všech sil. Plné měli oba soupeři vyrovnané, ale dorážka lépe sedla domácímu hráči a první dílčí vedení bylo na světě. Ve druhé půli se situace opakovala, a tak stahujeme náskok soupeře na 6 kuželek.
Radek Škarka přesně věděl, co je jeho úkolem a i přes tuhý odpor soupeře jej beze zbytku splnil, když se dopustil jediné chybičky za již rozhodnutého stavu v závěru souboje. Díky svému chladnokrevně preciznímu výkonu daroval poslednímu domácímu hráči, Michalu Pavičovi slibný náskok 21 kuželek.
Michal začal rozhodující bitvu hodně zvolna – po pěti hodech 25 kuželek, a to jen díky sražené devítce. Soupeř naopak s jistotou našel pravou ulici a uháněl jí jako důchodci při akcích v supermarketu. Michalův renovovaný motor však brzy naskočil a začala jeho stíhací jízda. Po polovině byl sice až druhý, ale odhodlání z něj bylo cítit po celé kuželně. Po druhých plných se ujal mírného vedení, ale pak to byla přetahovaná až do konce. Po 95. hodu na tom byli oba soupeře stejně: 415 – 415. Pak se Michla nadechl k závěrečnému úderu a – shodil o 12 kuželek více než soupeř.