15.2.2014 Nový Jičín A - Bohumín B

~~SMUTNÉ, VELMI SMUTNÉ
TJ NOVÝ JIČÍN A – TJ SOKOL BOHUMÍN B  6 : 10
Po čtrnáctidenní přestávce nastoupili 15. února 2014 muži na domácí dráze, aby se pokusili získat body potřebné pro udržení slušného postavení v tabulce krajského přeboru. Chtěli je získat nad B týmem Bohumína a potvrdit tak, že podzimní výhra v Bohumíně nebyla náhodná.
V přírodě se často odehrávají události, nad nimiž prostému člověku zůstává rozum stát.  A v tom smyslu něco podobného proběhlo i v průběhu utkání.
Byli jsme rozhodnuti nasadit největší úsilí hned od začátku vzájemného souboje a zatlačit soupeře do defenzívy tak, aby jeho závěreční hráči hráli v co nejmenší pohodě.
V našich barvách tuto variantu před televizní kamerou rozehrál Jiří Madecký, který si dal za úkol vrátit svému soupeři porážku z prvního vzájemného střetnutí. Úkol to byl nelehký a po první půli se zdálo, že i nesplnitelný. Jiří totiž i přes shozených 200 kuželek ztrácel na soupeře, který si pomohl třemi devítkami a jevil se opravdu v dobrém světle, 16 kuželek. Po změně drah i při slušné hře do plných manko vzrostlo o další 2 kuželky a situace se jevila jako kritická. Druhá dorážka však v úvodu přinesla soupeřovy čtyři chyby a Jiří nabízenou šanci pevně uchopil a až do konce ji nepustil. Těsná výhra o 8 kuželek byla zaslouženou odměnou za snahu a trpělivost.
Papírově nejslabšího soupeře vyfasoval Libor Jurečka a dalo se předpokládat, že plně využije výhody domácího prostředí. Ovšem podprůměrný výsledek do plných mu na sebevědomí vůbec nepřidal, a tak po polovině ztrácel 22 kuželek. Optimisté věřili v podobný obrat jako v předcházejícím souboji, ten však, bohužel, nepřišel. Neutěšených 43 v dorážce přineslo Liborovi nejslabší výkon na domácí dráze a skoro potupnou porážku o 46 kuželek.
Zdálo se, že domácí si už rozdělili titul majora i čulibrka, ale všechno se vyvíjelo podle úplně jiného scénáře.
Jan Pospěch sice nezahájil svou partii nijak přesvědčivě, přesto si při střídání drah nesl lehký náskok 13 kuželek. Po plných jej zvýšil o dalších deset, aby pak předvedl malou exhibici v dorážce. Tu začal devítkou a dvěma osmičkami, čímž dokonale rozhodil svého soupeře. I přes dvě chybičky nakonec srazil 9 devítek, převzal do své državy titul majora a vrátil vedení na stranu domácích.
Jestli jsme si mysleli, že Liborovo číslo už nejde podhodit, Jiří Hradil názorně demonstroval, že nic není nemožné. Při hře do plných jak takž držel se soupeřem krok, ale v dorážce kupil chybu za chybou (i pětkrát v řadě!!) a manko 41 kuželek jej asi k přílišnému optimismu nevybízelo. Úplně stejnou mizérii předvedl i v druhé dorážce a podruhé za sebou doma zcela amatérsky propadl.
Proti nejlepší hráčce soupeře se postavil domácí přeborník Radek Škarka a zdálo se, že jej dosavadní vývoj utkání dost poznamenal. 15 kuželek po pěti hodech do plných si asi nejde jinak vysvětlit. A když po dvaceti hodech měl pořád daleko do stovky, domácí jen nechápavě kroutili hlavami. To by však nebyl Radek, aby nezabojoval. Bezchybnou dorážkou nejenže soupeřku dohnal, ale on ji nakonec i porazil. V přetahované ve druhé půli opět vydržel hrát bez chyby, a to rozhodlo o jeho celkovém vítězství.
Vedeme 6 : 4, ale ztrácíme na soupeře 30 kuželek. Při excelentním výkonu Radka Chovance jsme mohli tiše doufat alespoň v konečnou remízu. Radek začal nebojácně a zkraje (prvních 5 hodů) vedle se soupeřem vyrovnaný souboj. Bohužel mu v bouřlivém prostředí nevydržela koncentrace příliš dlouho a navíc se projevila jeho nevyházenost v průběhu dorážky. A aby toho nebylo málo, Radek svůj nához dokázal snížit natolik, že předčil i své dva dříve neúspěšné spoluhráče a suverénně si řekl o označení nejslabšího článku řetězu.
Suma sumárum – tři velmi dobré a tři velmi slabé výkony nemohly stačit na vyrovnanou šestici soupeřů, a tak body odjely do Bohumína.


Výsledky jednotlivých hráčů:
DOMÁCÍ – HOSTÉ
Madecký 425 – Hamrozy 417
Jurečka 352 – Stuś 398
Pospěch 430 – Piska 387
Hradil 346 – Paloc 394
Škarka 410 – Péli 397
Chovanec 340 – Motlitba 398

 

JM

 

Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online