25.1.2014 Nový Jičín A - Dobroslavice

~~PŘIŠEL MRÁZ, SPÁLIL NÁS
TJ NOVÝ JIČÍN A – TJ SOKOL DOBROSLAVICE  2 : 14
25. ledna 2014 tuto zimu poprvé venku opravdu mrzlo. A to tak, že to poznamenalo větší část týmu, který se chystal k boji o důležité body proti Dobroslavicím. Hosté se po příjezdu necítili v roli favorita a měli o výsledek utkání obavy, protože ví, že to u nás moc nepadá a že my doma obvykle neprohráváme.
Jenže zvolenou sestavou, a hlavně výkony prvních hráčů, jsme je sami posadili do sedla, ze kterého se už jen těžko dalo dostat dolů.
 První dva souboje přinesly nejnižší náhozy na obou stranách. Hráčům soupeře se nepodařilo shodit 400, když jednomu nevyšla dorážka a druhému zase hra do plných. Přesto to na naše bídně hrající dva borce, Jiřího Hradila a Radka Chovance, bohatě stačilo. Naši totiž předvedli velmi slabé výkony v obou disciplínách, udělali celkem 21 chyb a výkony 350 a 351 darovali hostujícímu týmu 4 body a navrch luxusní náskok 80 kuželek. Jak lakonicky poznamenal po utkání jeden ze soupeřů: „Nikdy bych nevěřil, že se tady dá na 383 vyhrát. A já vyhrál o 33(!!) kuželek..“
Tady ovšem měla skončit veškerá legrace a zbytek domácí soupisky měl předvést, v čem je naše skutečná domácí síla – v maximální bojovnosti a schopnosti změnit nepříznivý vývoj utkání ve svůj prospěch.
Povel k útoku dostal Libor Jurečka, který poslední zápasy odehrál v dobré pohodě a s pěknými výsledky. Otázkou bylo, kolik kuželek z náskoku soupeře dokáže při svém vítězství stáhnout. Odpověď přišla nečekaně brzy – Libor byl jak čistá voda – bez chuti a bez zápachu. Chyběla mu pouze její síla a vytrvalost. Výsledkem jeho utrpení bylo 116 kuželek při hře do plných, 179 po polovině a manko 25 bodů. Zdevastovaná duše Libora se po změně drah už nezmohla na víc než vyrovnanou partii. Chvílemi se sice zdálo, že dojde k obratu v utkání, ale 5 chyb rozhodlo o tom, že Libor v tomhle souboji skončil až jako druhý.
 Když pak čtvrtý hráč soupeřova týmu předvedl 430 shozených kuželek, bylo to moc i na Jiřího Madeckého, který podobně jako jeho předchůdci nijak neexceloval v plných a navíc se v dorážce trápil shazováním po jedné kuželce. Vyrovnané, leč nevýrazné obě poloviny hry znamenaly ztrátu dalších 50 kuželek. Něco je špatně – po 4 domácích hráčích má nejlepší z nich na kontě okresních 380 kuželek. Při pohledu na čísla soupeřů nefunguje teorie, že to dneska nepadá. Spíš se nabízí jednoduché vysvětlení – umíme tak akorát kecat.
Nepoznamenán dosavadními nezdary předjezdců vkročil na dráhu Jan Pospěch s poznámkou, že předvede, jak se to má hrát. A předváděl. Po 15 hodech 97, náskok 16 kuželek, to vůbec nevypadalo špatně. Po krátkém výpadku se však číslo zastavilo na 149 a náskok se ztenčil na pouhých 6 kuželek. Po dvou chybách v dorážce dokonce Honza přišel ve 35. hodu o vedení, ale pak zase zmobilizoval koncentraci a hru dotáhl do vítězného konce. Máme první 2 body.
Radek Škarka se smutně podíval na výsledkovou tabuli a vydal se na dráhu k poslednímu souboji dne. Jeho cílem nebylo nic menšího než potvrdit pozici nejlepšího domácího hráče a kosmeticky vylepšit pohled na konečný výsledek. S drahou číslo 1 si nádherně pohrál – našel levou uličku a 3 krásné devítky mu mohly přinést klid a pohodu. Bohužel je prokládal vyraženými středy a při stejně krásné hře soupeře z toho byl boj o každou kuželku. První půli nakonec rozhodla jedna špatně otevřená devítka hráčem Dobroslavic, což přineslo Radkovi průběžné vedení 223 – 213. Tak jak oba hráči vynikali přesností hodů v první polovině, do druhé jakoby kouzlo obou odeznělo. Napínavý souboj to sice byl i nadále, ale v o stupeň nižší kvalitě. Radek ne a ne trefit svou ulici, soupeř se naopak potýkal se středovými kuželkami. Před poslední dorážkou vedl Radek už pouze o 5 kuželek, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by neměl utkání pod kontrolou. Sedm hodů před cílem pořád udržoval náskok 4 kuželek, ale pak přišly 2 nečekané chyby v dohozech a ztráta celého utkání.
 
Výsledky jednotlivých hráčů:
DOMÁCÍ – HOSTÉ
Hradil 350 – Ridl 383
Chovanec 351 – Schwarz 398
Jurečka 374 – Třečák 406
Madecký 380 – Kocián 430
Pospěch 417 – Kuchař 402
Škarka 402 – Kovařík 406

 

 

 

JM

Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online