18.1.2014 TJ Nový Jičín - KK Vyškov B ženy

~~POHÁDKA O VELIKÉM ŠTĚSTÍ
TJ NOVÝ JIČÍN – KK ROSTEX VYŠKOV B   5 : 1
V oněch dobách, ještě za existence 3. kuželkářské ligy žen, vyskytoval se v této soutěži spolek čtyř osamělých dam. Pohled na ně a na jejich působení připomínal živoření nechtěných sirotků: pocházely z chudého nevelkého oddílu, ve městě dokonale přehlíženého. Bez řádného sportovního vybavení, v dokonale vystydlé herně s ledovými koulemi, provázeny zraněními a spoustou jiných zájmů a povinností se ani nemohly divit, že je v soutěži nikdo nebral vážně. Dostávaly výprask od každého soupeře a skromně, jako Popelky, se krčily na chvostu tabulky. A tak to šlo prakticky celou polovinu soutěže, aniž by se ukázal alespoň náznak výhledu na lepší časy.
To vše platilo až do 18. ledna 2014, kdy zahájily druhou polovinu soutěžního ročníku. Na jejich nehostinné dráhy se dostavil celek z Vyškova, z oddílu s dlouhou tradicí, výborným sportovním zázemím a širokou členskou základnou.
Kromě soupeřek se k utkání dostavil i rozhodčí a jeden divák, ale ten o sobě dal vědět velmi výrazným způsobem. Proto zaslouží, aby bylo zmíněno i jeho jméno: představil se jako Štěstí, Velké Štěstí. S jeho podporou pak bylo utkání oficiálně zahájeno.
Kateřina Radinová si jeho náklonnost vychutnala jako první. Po nevýrazných plných a průměrné dorážce, s pouhou jednou chybou, sice nesvítilo na jejím displeji bůhvíjaké číslo, přesto to na bezradnou soupeřku v pohodě stačilo. Po změně drah Katka svůj výkon prakticky zopakovala, jenže soupeřka poznamenaná neúspěchem z první poloviny se víc než na vyrovnanou partii nezmohla a ejhle, první bod byl doma.
Jana Hájková v posledním období věnuje hodně času tréninku. Pomalu získává na jistotě, což se projevilo i na jejím výkonu v první části zápasu. Tu ale vyhrála hlavně díky 10 neligovým chybám soupeřky. Jana, povzbuzená dílčím úspěchem, srazila v plných na druhé dráze pěkných 140 kuželek (suverénně nejvíc z našich) a byla na nejlepší cestě za svým prvním ligovým vítězstvím. V tu chvíli však Štěstí odešlo na chvíli do bufetu v domnění, že má Jana situaci plně pod kontrolou. A to byla chyba. Na Janinu dráhu zřejmě padla hustá mlha, která se od rána povalovala kolem kuželny. Díky špatné viditelnosti pak v dorážce pouze 12x trefila, čímž shodila pouhopouhé 3 devítky a dostala se na svých obvyklých 16 chyb v zápase. A protože soupeřka tentokrát hrála bezchybně, Jana se vítězství opět nedočkala.
Lehká převaha v plných, vyrovnaná dorážka – tak by se dala zjednodušeně charakterizovat první půle Jany Hrňové. Soupeřka po změně drah cítila šanci sebrat domácím další bod a jako první z hráček předvedla hru s červeným číslem. Jana se bránila zuby nehty a když bylo nejhůř, Štěstí už sedělo zpátky na tribuně. Dalo pokyn a naší hráčce spadla devítka. A protože bylo z bufetu dobře naladěno, poslední Janin hod znamenal její vítězství o celou 1 kuželku.
Jako poslední na dráhy vkročila nevyzpytatelná Iva Volná, od níž můžeme v každém zápase očekávat jakýkoli výsledek. Štěstí už se rozhodlo v kuželně vydržet až do samého závěru. Iva to asi věděla, proto hrála soustředěně a odměnou jí bylo krásných 220 po polovině, což znamenalo prakticky nedostižný náskok 47 kuželek na soupeřku. V plných druhé půle sice trochu polevila, dovolila soupeřce lehce snížit, ale to bylo vše.
Soupeřky tak po nepřesvědčivém výkonu odjely domů sice v teplákových soupravách, ale bez bodu. Z našich podceňovaných žen se pro jednou staly hrdinky a radost z dosaženého výsledku byla jistě na místě.
A tady, milé děti, pohádka o Velikém Štěstí končí. Nebo ne? Uvidíme za týden při odvetě ve Vyškově...
P.S.: V minulém zápase u nás shodily Vyškovačky přesně stejný počet kuželek jako tentokrát. Naše děvčata však k poslednímu výkonu dokázala přihodit celých 115 kuželek navíc. A to se počítá. 

Výsledky jednotlivých hráček:
DOMÁCÍ – HOSTÉ
Radinová 365 – Nytrová 334
Hájková 358 – Usnulová 378
Hrňová 383 – Omastová 382
Volná 410 – Kovářová 366                      

JM

 

Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online