11.1.2014 Nový Jičín A - Sokol Sedlnice

DO NOVÉHO ROKU PRAVOU NOHOU
TJ NOVÝ JIČÍN A – SOKOL SEDLNICE B  14 : 2
Téměř po 2 letech (naposledy 11. 2. 2012) se nám v soutěžním domácím utkání podařilo srazit více než 2 450 kuželek. Stalo se 11. ledna 2014 a svědkem se stal tým ze Sedlnice, kterému jsme tímto vrátili i s úrokem porážku z úvodního zápasu soutěžního ročníku.
Důležitý pro celkový výsledek byl začátek utkání. Ten v našich barvách famózně zahájil Radek Škarka, který se bezchybnou hrou a 444 sraženými kuželkami výrazně zapsal do statistik krajského přeboru. Přestože prvních 20 hodů neustále lehce zaostával za výborně hrající soupeřkou, v závěru první hry do plných zabral a pak už to byla z jeho strany exhibice.
Naprosto šokovaní byli všichni přihlížející z výkonu Jiřího Hradila, který bravurně zahájil svůj souboj a po krásných plných (jako zamlada) drtil svého soupeře o 20 kuželek. Bohužel nasazené tempo nevydržel a v dorážce trochu propadl, aby po polovině vedl pouze o 1 kuželku. Shodný nához obou soupeřů v druhých plných hru krásně zdramatizoval a o výsledku rozhodla druhá dorážka. Zde Jiří předvedl několik drobných nepřesností a zápas prohrál o 10 kuželek, když udělal o 5 chyb více než soupeř.
Ve třetí dvojici proti sobě stanuli učitel a žákyně. Jiří Madecký již po plných získal uklidňující náskok, který přes vyrovnanou druhou půli udržel až do konce, nicméně s 10 chybami předvedl jeden ze svých nejslabších výkonů sezóny. Přesto však vracíme vedení ve prospěch domácího celku.
Ján Pelikán jako jediný z týmu nesrazil v plných 280 kuželek a v této disciplíně se nechal soupeřkou porazit. Ovšem v dorážce neuvěřitelně zpřesnil a díky tomu dokázal svůj zápas dovést do vítězného konce, když soupeřku i domácí hráče posledními pěti hody hodně napínal a celou hru převážil na svou stranu až úplně posledním hodem.
Emocionálně nejvíc nabitý a nejzajímavější zápas předvedl Libor Jurečka, na něhož soupeř přímo vlétl, když souboj zahájil devítkou a v prvních 10 hodech ji ještě dvakrát zopakoval. Libor se však držel velmi statečně a díky přesným ulicím ztrácel pouze minimálně.  Soupeře zcela zaskočil a srazil do kolen v průběhu 20. – 22. hodu, kdy rovněž předvedl 3 devítkové hody a přetáhl vedení na svou stranu. Vědom si kvalit soupeře, pokračoval koncentrovaně i v dorážce a výkonem 232 po první polovině odcházel na druhou dráhu s náskokem 28 kuželek. Soupeř se zdaleka nevzdával a po změně drah začal lehce svou ztrátu stahovat. Nasazené tempo však nevydržel a Libor, podporovaný hlasitým publikem, i přes dílčí výpadky koncentrace nakonec svou misi úspěšně zvládnul.
Závěrečný duel byl už jen otázkou prestiže. Jan Pospěch nenechal nikoho na pochybách, že i on chce mít svůj podíl na výsledku a i díky krásné dorážce a nedostatečné motivaci soupeře vyhrál půlku o 44. Ve druhé půli, jakoby si byl jistý výsledkem, Honza polevil a soupeř začal stahovat ztrátu jak, jen to šlo. Naštěstí to nešlo, protože Honza tlaku odolal a utkání třetím nejlepším náhozem vyhrál.
Dobrá věc se podařila, ale je otázkou, zda byla výsledkem velmi dobré formy nebo spíše značné dávky štěstí. Odpověď na ni můžeme dostat v následujících kolech. V tabulce ztrácíme 4 body na čelo soutěže, ale v dlouhé řadě 14 bodových týmů máme zdaleka nejhorší skóre.

Výsledky jednotlivých hráčů:
DOMÁCÍ – HOSTÉ
Škarka 444 – Tobolová 399
Hradil 377 – Brejcha 387
Madecký 403 – Poláčková 376
Pelikán 379 – Janyšková R. 376
Jurečka 429 – Mrkvica 393
Pospěch 420 – Kletenský 403

 

JM

 

Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online